Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon bu çağın en iyi teknoloji gelişmesi güzellik alanında harika bir buluşudur.

Kişiler Lazer epilasyon sonrasında tamamen istenmeyen tüylerinden kurtulabilir.

Gelişmiş teknolojik makineler kullanılarak belirli seanslar halinde lazer epilasyon uygulanır.

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer Epilasyon bir güzellik merkezi veya hastanelerde bir uzman kişi tarafından yapılır.Burada esas olan merdiven altı işletmelerden uzak durmaktır.

Ayrıca Lazer Epilasyon kesinlikle alanında eğitimler almış ve belgeleri olan estetisyen veya doktor tarafından yapılmalıdır. Lazer epilasyona karar veren kişi ilk olarak yaptıracağı merkezi seçmelidir.

Gloria Beauty Center ileri teknoloji cihazları olan , hijyen kurallarına ve covıd 19 yönergelerine uygun , alanında eğitim bilgisi ve belgeleri üst düzey olan bir güzellik merkezidir.

Lazer epilasyona karar veren kişi öncelikle ön bir kontrol estetisyen tarafından yapılmalıdır. Bu kontrolde lazer epilasyon yaptıracak olan kişinin ten rengine ve kıl yapısına bakılmaktadır.

Lazer epilasyonu yaptıracak kişiye tüylerin tamamen yok olmasının seanslara düzenli gelmekle ve tamamlanmasıyla olabileceği bilgilendirmesi yapılmalıdır.

Daha sonra uygulama yaptıracak olan kişiden gerekli bilgiler alındıktan sonra uygun cihaz seçilir ve kişiye en uygun lazer dalga boyut ‘u lazer cihazına girilir ve tanımlanır.

Bazı lazerlerde jel sürülür ,bazılarında ise sürülmez ve teknolojinin gelişmesiyle acı hissinin azalması için buz başlıklı lazerler üretilmiştir.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Vücudumuzda istenmeyen tüyler geçmiş yıllardan günümüze kadar büyük bir problem olmuştur.

Lazer epilasyon icadıyla ve yaygınlaşmasıyla ilk defa uzun süreli ve kalıcı bir çözüm üretilmiştir. Uzman ellerde ve iyi makinalarda yapıldığı sürece tüm vücuda yapılabilir.

Yüz bölgesi, gögüs bölgesi , sırt bölgesi, bikini bölgesi,genital bölgeler, kollar, bacaklarının tamamına lazer epilasyon yapılabilir.

Sadece Lazer Epilasyonu yaptıracak olan kişilerin seans devamlılığına dikkat etmesi ve seansları tamamlaması gerekmektedir.

Ayrıca uzman kişinin lazer epilasyon öncesi ve sonrası uyulması gereken ve tavsiye edilen şeyleri yapması kalıcılığı yükseltmektedir.

Genital Bölge Lazer Epilasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uzman tarafından gerekli ön kontroller yapıldıktan sonra lazer epilasyondan önce tüylerin jiletle alınması gerekmektedir.

Uygulanabilmesi için tüylerin oldukça kısa olması gerekmektedir. Uygun kontrollerden sonra lazer cihazına gerekli bilgiler girilir.

Buz lazerle uygulanan genital lazer uygulaması acı hissi oldukça azdır.

Fakat kişinin acı eşiği düşükse anestezik kremler kullanılabilir. Bu sayede acısız bir işlem olabilir. Genital bölgede seanslardan sonra çok az tüy kalması sağlıklıdır.

Ama kişi yinede rahatsız olabiliyorsa belirli aralıklarla lazer işlemini yaptırarak istenmeyen tüylerinden kurtulabilir.

Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Ne sürede Olmalıdır?

Seans aralıkları kişiden kişiye ve kıl gelişim evrelerine ve bölgeye göre değişmektedir.

En doğru seans sıklığını uzmanlarımız tarafından belirlenmektedir.Örneğin yüz bölgesine yapılan seans aralıkları daha değişkendir.

Genellikle ortalama bir lazer epilasyon paketi 10 seanstır. Sonrasında dileyen kişilere 2 ayda bir uygulama yapılabilir.

Extra uygulamayı genellikle hormonal durumlar yaşayanlar tercih edebilir.

Seansların uygulanma aralığı genellikle koltuk altı ve genital bölgeler 6 -8 hafta , tüm vücut ,kol ve sırt 6-8 hafta ,yüz bölgesi için 4 ila 6 hafta arasında arasında değişkenlik göstermektedir.

En uygun seans sıklığı size özel olmalıdır.

Lazer Epilasyon Türleri Nelerdir?

Lazer epilasyonda genellikle iyi cihaz seçimi önemlidir. İyi cihaz iyi bir lazer atışı demektir.

Lazer epilasyonunun güzellik sektörüne kazandırdıktan sonra en az acı hissi olacak şekilde ve iyi bir etki alacak şekilde tasarlanmış ve çeşitlenmiştir.

Alexandrite Lazer Epilasyon: Dünya üzerinde ki güzellik merkezlerinde oldukça çok tercih edilen bir yöntemdir. Tüm cilt tiplerine ve aynı zamanda cilt renklerine uyumludur. En güzel etkiyi beyaz ten ve koyu renk kıllarda alınabilir . 755 ve üzeri (nm)dalga boyu ışını atar.

-Buz Lazer Epilasyon : Lazer epilasyonda kazandırılmış en güzel teknolojik gelişmedir. Lazer epilasyon yapılırken duyulan acı hissi ve sıcaklık en minimuma indirilir.Gloria Beauty Center ‘da %100 müşteri memnuniyetli, Alexandrete ve Diode olan iki başlığına sahip son teknoloji Robot x lazer bulunmaktadır. Buz lazer ve Soğuk hava üflemesi mevcuttur. Bu sayede lazer epilasyon yaptıracak olan kişi buz lazer sayesinde ve soğuk hava üflemesiyle acı hissi azalır . Buz lazer oldukça konforlu bir yöntemdir. Ayrıca merkezimizde bulunan Robot x lazer fda onaylı ve etkinliği kanıtlanmış bir cihazdır. Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

-Ruby Lazer Epilasyon: Geçmişte kullanılan eski bir lazer cihazıdır. Şimdiki cihazlara göre eski bir teknoloji olarak kalmıştır. Koyu renk ciltlerde leke bırakabilir.Ve kullanımı tavsiye edilmez.

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

Lazer epilasyon doğru ve gelişmiş bir cihazla ve alanında uzman bir kişi tarafından yapıldığı zaman oldukça zararsız bir uygulamadır.

Burada tek hedef kıl kökleridir. Lazer öncesinde ve sonrasında uzmanın verdiği tavsiyelere uyulduğu takdirde lekelenme yaşanmaz.

Yaz aylarında lazer epilasyon uygulaması yapılıyorsa güneş koruyucu kullanmaya ve doğru saatlerde güneşlenmek önemlidir. Bu yüzden oldukça güvenlidir. Bazı durumlar dışında istenilen her kişiye yapılabilir.

Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

  • Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerde kalıcı bir çözümdür.
  • Lazer Epilasyon daha az acısız ve ağrısız bir yöntemdir.
  • Diğer epilasyon çeşitlerine oranla uzun vadede oldukça ekonomik bir yöntemdir.
  • Lazer Epilasyon sonrasında daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilte sahip olursunuz.
  • Hızlı ve kalıcı bir çözümdür. İlk seanstan itibaren tüy sayısında azalma yaşanır.
  • Geçiçi ve daha az yan etkisi olur. Diğer epilasyon yöntemlerinde ,kıl dönmesi, cilt tahrişi,kızarıklık,pişik olabilir fakat lazer epilasyon yan etkisi oldukça az ve geçici bir yöntemdir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Lazer Epilasyon dileyen ve isteyen herkese uygulanabilir.Oldukça güvenli ve etkinliği kanıtlanmış bir yöntemdir.

Lazer Epilasyonu yaptıracak kişi öncelikle iyi bir güzellik merkezi ve iyi bir uzman seçmelidir. Sadece bazı durumlar dışında isteyen kişilere yapılabilir.

Lazer Epilasyon Kimlere Yapılmaz?

Astım hastalarına,egzaması olanlara, mantar hastalığı olanlara, açık yarası olanlara,hepatit b hastalarına,yumurtalık hormon problemi yaşayan hastalara
dövme olan bölgelere, ana damarlar üzerine , yüksek ve düşük tansiyon problemleri yaşayanlara,kalp pili olanlara,hamile ve yetişkin olmayan bireylere yapılması tavsiye edilmez.

Lazer Epilasyon İşleminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyon sonrasında uzmanın verdiği tavsiyelere uyulmalıdır. Bu tavsiyelerden bazıları şunlardır;

  • İşlem sonrası hemen duş alınmamalıdır.
  • Lazer Epilasyon sonrası cilt nemlendiriciler kullanılabilir.
  • Banyo sırasında kese ve lif için 1 hafta beklenmelidir.
  • Bir sonraki seans öncesi tavsiye edilen sürede tüylerinizi jiletle alınmalı başka epilasyon yöntemi kullanılmamalıdır.

Lazer Epilasyonda En iyi Sonuç İçin Ne Yapmalıyım?

Lazer Epilasyonda en iyi sonuç için muhakkak uzmanın verdiği işlem öncesi ve sonrası tavsiyelere ve seans devamlılığına uyulmalıdır.

En etkili sonuç için iyi bir güzellik merkezi tercih edilmelidir. Seans sayılarını bitirdikten sonra ilave seans olarak sonuç daha kalıcı bir hale getirilebilinir.

Akılda ki tüm soru işaretleri uzmanlara sorulmalıdır.

Merkezi Adana olan Gloria Beauty Center teknolojik olarak en iyi cihazlara sahip, eğitimleri ve belgeleri iyi olan uzmanlar tarafından yapılır.

Gloria Beauty Center Türkiyedeki köklü güzellik firmalardan biridir.Bu yüzden Franchising olarak çeşitli illerde de faliyetleri bulunmaktadır.

Verdiği kaliteli güzellik hizmetlerinden dolayı google yorumları oldukça olumlu ve yüksek puandadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon fiyatları uygulanacak bölgelere ve seans sayılarına göre değişmektedir.

En doğru lazer epilasyon fiyat bilgisi için uzman görüşü ve cihaz seçimi önemlidir.

Detaylı fiyat bilgisi için güzellik merkezimize arayabilir ve merkezlerimizde konuğumuz olabilirsiniz.

Ayrıca sosyal medayadan bizi takip edebilir ve kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası

Lazer Epilasyon oldukça etkili ve gözle görülebilir sonuçları olan bir güzellik uygulamasıdır.

Lazer öncesinde kalın ve sık olan istenmeyen tüyler ilk seanstan itibaren gözle görülür şekilde dökülür ve incelir.

Sizler için öncesi sonrası Gloria Beauty Center da yapılan işlemlerin resimlerine yer verdik.

Online Randevu

Güler yüzlü ve sıcacık Gloria Beauty Center ailesiyle tanışmak için ve uzmanlarımızdan yardım almak online rezervasyon yapabilirsiniz.